Niedziela, 24.03.2019

Jest potencjał i możliwości rozwoju

  • 18.07.2018, 19:30
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Jest potencjał i możliwości rozwoju © Starostwo Powiatowe w Braniewie
Jaki potencjał rozwoju gospodarczego ma powiat braniewski? Na to pytanie odpowiadano podczas spotkania zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Braniewie i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie.

W naukowym spotkaniu uczestniczyli powiatowi samorządowcy, przedstawiciele KOWR, a także zaproszeni goście.

Jak zauważyli uczestnicy spotkania powiat braniewski charakteryzuje się słabym rozwojem gospodarczym. Wpływ ma na to m.in. wciąż wysoki poziom bezrobocia. Nie oznacza to jednak, że powiat nie ma potencjału gospodarczego i że jest pozbawiony możliwości rozwoju. Aby je poznać pracownicy Katedry Ekonomiki Przedsiębiorstw i Katedry Ekonomii Środowiska, Nieruchomości i Agrobiznesu Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przeprowadzą badania i poddadzą je analizie. W planach jest również spotkanie z rolnikami i przedsiębiorcami.

— Głównym celem tych działań jest  opracowania programu wsparcia finansowego dla terenów popegeerowskich — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Musimy poszukiwać nowych rozwiązań, działań, które pozwolą zaktywizować tę grupę społeczną. Wśród kilku pomysłów jest między innymi rozwój rolnictwa ekologicznego, jak i szeroko rozumiana działalność pozarolnicza. Może to być na przykład działalność związana z odnawialnymi źródłami energii.

Naukowcy chcą na razie zebrać możliwie dużo danych i informacji, aby dokładnie zorientować się, jakie są potrzeby i jakie są oczekiwania miejscowej ludności. W pracach tych będą wspomagani przez pracowników Starostwa Powiatowego w Braniewie, którzy nie tylko dostarczą niezbędne informacje statystyczne, ale również pomogą w zorganizowaniu spotkań z zainteresowanymi grupami społecznymi.

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (33)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe