Piątek, 18.01.2019

Rehabilitacja na najlepszym poziomie

  • 7.06.2018, 15:00
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Rehabilitacja na najlepszym poziomie © SOSW w Braniewie
W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym otwarto nową salę rehabilitacyjną. Będzie ona służyła wszystkim wychowankom placówki.

Nową salę uroczyście otworzyli przecinając wstęgę starosta braniewski Leszek Dziąg i dyrektor SOSW Dorota Wiśniewska.

— Oprócz zabiegów przeprowadzanych w ramach NFZ będą tutaj także nielimitowane zabiegi dla uczniów ośrodka — mówi starosta Leszek Dziąg. — Dzięki temu, w ramach tzw. wczesnego wspomagania, dzieci z problemami zdrowotnymi będą miały szansę na dodatkowe zabiegi.

Sala rehabilitacji została wyposażona w profesjonalny sprzęt do usprawniania ruchowego. Dostosowana jest do potrzeb dzieci uczęszczających do ośrodka, dzieci objętych zajęciami Wczesnego Wspomagania Rozwoju oraz dzieci z programu „Za życiem”.

— Profesjonalnie i nowocześnie wyposażona sala rehabilitacji jest powodem do dumy i satysfakcji — mówi Dorota Wiśniewska, dyrektor SOSW. — Jest także kolejnym krokiem na drodze stworzenia optymalnych warunków rozwoju naszych wyjątkowych uczniów.

W ramach zajęć prowadzona jest terapia m.in. metodą PNF, elementami metody NDT oraz kinesiotaping. Dodatkowo wykonywany jest masaż klasyczny, masaż urządzeniem aquavibron, a z zabiegów fizykalnych naświetlanie lampą sollux i okłady żelowe.

W przyszłości SOSW chce rozszerzyć rehabilitację o hydroterapię.

 

Nowoczesne wyposażenie
Sala posiada podwieszenie sufitowe uniwersalnego gabinetu usprawniania ruchowego, elektrycznie regulowaną kozetkę, bieżnię, orbitrek, rowerek stacjonarny, wioślarza treningowego, kształtki rehabilitacyjne, zestawy do ćwiczeń równowagi i koordynacji, piłki gimnastyczne, lustro korekcyjne, drabinki, materace i wiele innych pomocy terapeutycznych, które ułatwiają pracę z dzieckiem i pozwalają uatrakcyjnić zajęcia.

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (32)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe