Piątek, 18.01.2019

Młodzież z Wileńszczyzny i Armenii odwiedziła braniewskich rówieśników

  • 6.06.2018, 19:00
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Młodzież z Wileńszczyzny i Armenii odwiedziła braniewskich rówieśników © Starostwo Powiatowe w Braniewie Braniewo. Liczna grupa młodych ludzi i ich opiekunów ze Szkoły Językowej Macsedan w Erywaniu oraz z Sużańskiej Szkoły Podstawowej w Rejonie Wileńskim gościła w powiecie braniewskim przez dziewięć dni
W powiecie braniewskim z partnerską wizytą przebywały dwie grupy młodzieży szkolnej – z Litwy i Armenii.

W ramach współpracy Zespołu Szkół Budowlanych z zaprzyjaźnionymi placówkami oświatowymi z Armenii i Litwy, w Braniewie gościli uczniowie ze Szkoły Językowej Macsedan w Erywaniu oraz z Sużańskiej Szkoły Podstawowej w Rejonie Wileńskim.

Jednym z punktów wizyty były odwiedziny w Starostwie Powiatowym w Braniewie. Młodzież i ich opiekunowie spotkali się ze starostą braniewskim Leszkiem Dziągiem, wicestarostą Arturem Mieczańcem, etatowym członkiem Zarządu Mirosławem Kudlińskim, członkiem Zarządu Władysławem Hruszką i naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Jolantą Skuratko.

— Rozmawialiśmy na temat podobieństw i różnic pomiędzy poszczególnymi narodami, o perspektywach rozwoju zawodowego młodych ludzi, jak również goście podzielili się swoimi wrażeniami z pobytu w naszym powiecie — mówi wicestarosta braniewski Artur Mieczaniec, dzięki któremu nawiązano współpracę ze szkołą w litewskich Sużanach. — Zaprosiliśmy gości do częstszego odwiedzania powiatu braniewskiego, jednocześnie planując wizytę naszych uczniów w szkołach w Armenii i w Rejonie Wileńskim.

Podczas wizyty w Polsce młodzi ludzie zwiedzili najciekawsze miejsca Braniewa i okolic, a także atrakcje turystyczne Fromborka, Elbląga, Gdańska i Sopotu.

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (43)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe