Wystawa: „Żołnierska droga Stefana Wiśniewskiego”

start 15.09.2020 16:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie

koniec 30.09.2020 17:00

Lokalizacja: Braniewo

Do 30 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie możemy oglądać wystawę fotografii „Żołnierska droga Stefana Wiśniewskiego”.

Mieszcząca się w holu biblioteki wystawa prezentuje wojenne i powojenne losy Stefana Wiśniewskiego, żołnierza Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, a od roku 1949 nauczyciela i organizatora szkolnictwa w powiecie braniewskim.

Ekspozycję można również obejrzeć w formie filmu (poniżej).

Fotografie i dokumenty wykorzystane w prezentacji zostały przekazane Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie przez córkę Stefana Wiśniewskiego, Wiesławę Pienicką. Dopełnieniem ekspozycji są należące do Stefana Wiśniewskiego: bluza od munduru bateldres Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, beret oraz pas.

 

 

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.