Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Green Stuff Braniewo
Reklama Nissan Juke
Reklama Żabka

Kultura

Braniewski Jarmark Wielkanocny. Świąteczna atmosfera w Niedzielę Palmową
Braniewski Jarmark Wielkanocny. Świąteczna atmosfera w Niedzielę Palmową
Już 13 kwietnia, w Niedzielę Palmową, mieszkańcy Braniewa i okolic spotkają się w Amfiteatrze Miejskim im. Henryka Mrozińskiego, by wspólnie poczuć atmosferę nadchodzących świąt wielkanocnych. Jarmark pełen atrakcji będzie dostępny dla odwiedzających w godzinach 12:00–16:00. 02.04.2025 09:36
Zaproszenie na spotkanie w Braniewie. Duchowość i wyzwania dawnych pielgrzymów
Zaproszenie na spotkanie w Braniewie. Duchowość i wyzwania dawnych pielgrzymów
Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza na spotkanie pn. "Między przygodą a modlitwą. O pielgrzymkach w dawnych czasach". 30.03.2025 10:42    1
Literatura i duchowość – spotkanie autorskie przed beatyfikacją
Literatura i duchowość – spotkanie autorskie przed beatyfikacją
Już 31 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie odbędzie się spotkanie autorskie z siostrą M. Angelą Krupińską. To pierwsze wydarzenie z cyklu przygotowującego do beatyfikacji sióstr katarzynek. 28.03.2025 17:34
Gala Międzynarodowego Dnia Teatru w Elblągu. „Aleksandry” – nagroda dla najlepszych aktorów
Gala Międzynarodowego Dnia Teatru w Elblągu. „Aleksandry” – nagroda dla najlepszych aktorów
Już 29 marca Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na wyjątkowe wydarzenie – uroczystą galę 26.03.2025 20:30
To zupełnie nowa przestrzeń kulturalna w Pieniężnie. „Galeria na Dworcu” już prężnie działa!
Pieniężno – wyjątkowa galeria
To zupełnie nowa przestrzeń kulturalna w Pieniężnie. „Galeria na Dworcu” już prężnie działa!
Początek roku przyniósł wiele nadziei na przyszłość, ale także i zmian. Pozytywnych zmian! Gmina Pieniężno może w końcu pochwalić się nowoczesną przestrzenią w mieście, pod nazwą „Galeria na Dworcu”. 26.03.2025 17:03
Zdrowie z natury. Spotkanie z Martyną Starzyńską w bibliotece w Braniewie
Zdrowie z natury. Spotkanie z Martyną Starzyńską w bibliotece w Braniewie
Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza na spotkanie z Martyną Starzyńską – ekspertką od dietetyki i ziołolecznictwa. Dowiedz się, jak wspierać układ kostno-stawowy i metabolizm dzięki diecie oraz suplementacji. Wstęp wolny! 24.03.2025 23:10
Kaziuki: Braniewskie Centrum Kultury rozbrzmiało muzyką i tańcem i zapachniało smakami
Kaziuki: Braniewskie Centrum Kultury rozbrzmiało muzyką i tańcem i zapachniało smakami
Kaziuki 2025 już za nami. W Braniewskim Centrum Kultury mieszkańcy i goście bawili się przy dźwiękach tradycyjnej muzyki, smakowali regionalnych przysmaków i cieszyli się wspólnie spędzonym czasem. To wydarzenie po raz kolejny przypomniało o wileńskich korzeniach i sile tradycji. 17.03.2025 18:57
Kaszubskie opowieści w Braniewie. Spotkanie z pisarką Darią Kaszubowską
Kaszubskie opowieści w Braniewie. Spotkanie z pisarką Darią Kaszubowską
Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza miłośników literatury na spotkanie autorskie z Darią Kaszubowską – pisarką, która w swojej twórczości przybliża kulturę, historię i język Kaszub. 14.03.2025 19:24
Muzyka, taniec i litewskie smaki. Kaziuki w Braniewie
Muzyka, taniec i litewskie smaki. Kaziuki w Braniewie
Już 15 marca Braniewskie Centrum Kultury ponownie stanie się miejscem barwnego święta Kaziuków! Koncerty, występy gawędziarzy i litewskie smakołyki czekają na wszystkich, którzy chcą poczuć klimat tej wyjątkowej tradycji. 12.03.2025 16:29
Śladami pierwszych królów Polski. Konkurs plastyczny w Wilczętach
Śladami pierwszych królów Polski. Konkurs plastyczny w Wilczętach
W 2025 roku przypada wyjątkowa rocznica – tysiąclecie koronacji Bolesława Chrobrego i Mieszka II Lamberta. To wydarzenie nie tylko przypomina nam o początkach polskiej państwowości, ale też inspiruje do refleksji nad dziedzictwem pierwszych Piastów. Z tej okazji Gmina Wilczęta zaprasza do udziału w konkursie plastycznym poświęconym temu historycznemu momentowi. 12.03.2025 16:05
KOMENTARZE
Autor komentarza: Popielardki Treść komentarza: Hodnik jest dla pieszych ! A nie dla jezdzacych 25km na godz chodnikami pojazdów z napedem elektrycznym ! Ustawodastwo niechlujstswo Sejmowe w tym temacie to wstyd dla Polski !! Data dodania komentarza: 25.06.2026, 11:03 Źródło komentarza: 14-latek na hulajnodze uderzył w znak. Chłopiec trafił do szpitala Autor komentarza: gosc Treść komentarza: jak policja pozwala jezdzic tak mamy. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 17:03 Źródło komentarza: 14-latek na hulajnodze uderzył w znak. Chłopiec trafił do szpitala Autor komentarza: Manipulanci Treść komentarza: Zebrali 315 podpisów Spartan,oglosili wielki sukces że tej siły nic pokona na referendum poszło 186 i też mówili że są wielcy.Liczby nie kłamią😆😁 Data dodania komentarza: 15.06.2026, 22:25 Źródło komentarza: Frekwencja w referendum poniżej 10 procent. Wójt Wilcząt pozostaje na stanowisku Autor komentarza: Z gminy Wilczęta Treść komentarza: Jak ci.ludzie z referendum lokalne manipulują kłamstwamiNikt tak jak oni nie powielali kłamstw na temat wójta.Hipokryci i nic więcej. Data dodania komentarza: 15.06.2026, 21:48 Źródło komentarza: Frekwencja w referendum poniżej 10 procent. Wójt Wilcząt pozostaje na stanowisku Autor komentarza: Gość Treść komentarza: Wiadomo co wywołało pożar? Data dodania komentarza: 15.06.2026, 16:58 Źródło komentarza: Pożar w Nowicy. Ogień strawił drewniany budynek gospodarczy Autor komentarza: mieszkanka Treść komentarza: Wstyd dla organizatorów referendum. Naraziliście gminę na straty ok 30 tys. Teraz najlepiej schować się pod dywan i rezygnować z pewnych funkcji społecznych. Trzeba było dać wójtowi się wykazać a nie po 2 latach oczekiwać cudów jak poprzedni wójtowie byli bierni w swoich działaniach. W samorządzie nie zawsze wszystko jest proste. Data dodania komentarza: 15.06.2026, 12:47 Źródło komentarza: Frekwencja w referendum poniżej 10 procent. Wójt Wilcząt pozostaje na stanowisku Autor komentarza: Seba Treść komentarza: Debil Data dodania komentarza: 29.05.2026, 12:45 Źródło komentarza: Wyrzucił do lasu śmieci po remoncie. Straż Leśna ustaliła sprawcę w pół godziny Autor komentarza: Braniewianin Treść komentarza: Nie pochwalam, ale 6.40, pusta droga z dala od zabudowań. Wiem że większość będzie krzyczeć że dobrze, karać jeszcze więcej, ale pamiętajcie że dokręcanie śrubki trwa, zanim obejrzymy się będzie puszka za 10km/h więcej Data dodania komentarza: 26.05.2026, 18:19 Źródło komentarza: Kolejny motocyklista stracił prawo jazdy. Ta sama droga, to samo miejsce
Reklama
Reklama