Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu

Aranżacja wnętrza z udziałem starej cegły

Płytki ze starej cegły szturmem wdarły się do projektów wnętrzarskich. Umiejętnie wkomponowane i – co ważne – użyte w rozsądnych ilościach, stanowią perfekcyjnie dopełnienie aranżacji naturalnych, jak również tych odwołujących się do przeszłości. Odkryj z nami potencjał tego surowca!
Aranżacja wnętrza z udziałem starej cegły

Płytki ze starej cegły – pochodzenie

Stare, nieużywane budynki poddaje się rozbiórce, w wyniku której nierzadko pozyskuje się prawdziwe skarby. Mowa m.in. o cegłach budowlanych, które w ostatnich latach okazały się prawdziwym odkryciem dla branży wnętrzarskiej. Ich staranna selekcja, mycie i czyszczenie, aż w końcu cięcie na cienkie płytki, pozwalają zastosować je na ścianach pomieszczeń mieszkalnych, biurowych czy komercyjnych. Wszędzie tam prezentują się efektownie, a jednocześnie odpowiadają za wyjątkową atmosferę, pełną przytulności, ciepła i tradycyjnego uroku. 

 

Stara cegła – przepis na wnętrze z charakterem

Zastanawiasz się, jak stworzyć efektowne wnętrze? Szukasz materiału dekoracyjnego, który przyciągnie spojrzenie odwiedzających Cię gości i szybko nie wyjdzie z mody? Płytki z cegły rozbiórkowej to propozycja, obok której nie przejdziesz obojętnie. W ofercie polskiego producenta e-Cegła znajdziesz „kafelki” w różnych kolorach, o różnych strukturach powierzchni. Dzięki temu bez trudu dopasujesz je do stylistyki aranżowanego wnętrza. Dodajmy, że ich wymiary i kształty nie są idealne, a oprócz tego mogą posiadać charakterystyczny dla prawdziwych cegieł nalot wapienny. Doceni to absolutnie każdy, komu zależy na oryginalnym wnętrzu z udziałem naturalnych materiałów.

 

Płytki ścienne ze starej cegły – dopasowanie do metrażu pomieszczenia

Myśląc o zastosowaniu cegły we wnętrzu, należy wziąć pod uwagę, że jest ona materiałem ciężkim wizualnie. Kluczowe znaczenie dla aranżowanego pomieszczenia będzie mieć zatem to, jakie strefy i z jakim natężeniem ozdobisz tym surowcem (wielkość dekoracji ściennej).

W przypadku dużego wnętrza lub takiego, które jest dobrze doświetlone, tak naprawdę nie musisz się ograniczać. W takich „okolicznościach” cegły rozbiórkowe zaprezentują się fenomenalnie. Nieco inaczej sytuacja wygląda w małych pomieszczeniach. Tam akcja wprowadzania fragmentów prawdziwych cegieł, powinna być bardzo dobrze przemyślana. Wszystko dlatego, że użycie zbyt dużej ilości tego materiału, może przytłoczyć wnętrze. Wówczas przekonaj się do tego, aby płytki ceglane stanowiły jedynie delikatny akcent dekoracyjny.

Powodzenia!

Przeczytaj także: Czerwona cegła – najczęstsze pytania i odpowiedzi


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama