Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Wave - monitoring
Reklama

Tężnia, place zabaw, ścieżka rowerowa. Tak się zmieni otoczenie stawu na Długiej

BRANIEWO. 22 marca powinniśmy poznać wykonawcę zadania „Zagospodarowanie terenów przy ul. Długiej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe”. Tego dnia rozstrzygnięty zostanie przetarg na roboty budowlane.
Tężnia, place zabaw, ścieżka rowerowa. Tak się zmieni otoczenie stawu na Długiej

Autor: © Wojciech Andrearczyk

Jak czytamy w zamówieniu celem inwestycji jest „podniesienie atrakcyjności turystycznej miasta oraz zrewitalizowanie obszaru historycznego terenu młyna miejskiego, zgodnie z opracowaną dokumentacją techniczną”.

Wykonawca będzie musiał uporządkować teren i wyposażyć go w urządzenia małej architektury (z uwzględnieniem informacji o historii miejsca), wybudować trasy spacerowo-rowerowe, zagospodarować brzegi stawu i wpadającego do niego Czerwonego Rowu, nasadzić i uporządkować zieleń oraz utworzyć strefy odpoczynku i rekreacji.

W miejscu tym powstanie:

  • strefa gastronomiczna,
  • place zabaw,
  • ścieżka rowerowa,
  • bezpieczne, utwardzone nawierzchnie,
  • strefy relaksu,
  • stanowiska do grilla i palenia ognisk,
  • tężnia solankowa,
  • strefa sportowa,
  • pomost,
  • grobla,
  • parking.

Podczas przygotowań terenu usunięte zostaną dotychczasowe elementy małej architektury i infrastruktury (boisko do gry w piłkę plażową, trawiaste boisko do gry w piłkę nożną, słupy oświetleniowe, ławki i pozostałe drobne elementy wyposażenia terenu). Dwie drewniane wiaty stojące obecnie nad stawem zostaną przeniesione w inne miejsce.

Termin składania ofert przez wykonawców mija 22 marca o godz. 9:00. Inwestycja rozpocznie się w 2023 roku, a zakończenie prac budowlanych planowane jest na 2024 rok.

WIĘCEJ informacji o przetargu na stronie BIP Urzędu Miasta Braniewa

Przypomnijmy, że na „Zagospodarowanie terenów przy ul. Długiej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe” miasto Braniewo pozyskało 5 mln złotych zewnętrznego dofinansowania.

W grudniu 2022 r. odbyło się spotkanie w Urzędzie Miasta Braniewa, w którym uczestniczyli przedstawiciele trzech grup realizujących nad stawem przy ul. Długiej swoje zainteresowania: wędkarzy z Koła 10 PZW, modelarzy z Modelarni „Spec Model Braniewo” oraz Braniewskich Morsów.

— Projekt zagospodarowania przestrzeni nad stawem został dostosowany do oczekiwań mieszkańców — mówi burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki. — Uwzględnia on również potrzeby wspomnianych powyżej grup, by ich członkowie w dalszym ciągu mogli bez przeszkód realizować swoje pasje.

PRZECZYTAJ: Staw przy Długiej. Przestrzeń będzie zagospodarowana

 

 


Gazeta w Braniewie i powiecie braniewskim –

– "NOWINY PÓŁNOCNE"

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

 











 

 

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Lucjan 17.03.2023 19:41
To juz nie będzie łowisko wędkarskie tylko park rozrywki.

Reklama
Reklama
Reklama