Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Najlepsze dziewczęta, chłopcy drudzy

Drużyna unihokeja z Płoskinia — chłopcy i dziewczęta — uczestniczyła w Ogólnopolskim Turnieju Unihokeja Dzieci i Młodzieży „Nolet Cup 2017” w Morągu.

Autor: Archiwum drużyny

W dwóch halach sportowych rywalizowały trzy kategorie wiekowe. W turnieju wystąpiły drużyny z województwa podlaskiego, pomorskiego, mazowieckiego oraz z warmińsko-mazurskiego.

W sobotę grały dziewczęta, roczniki 2002, 2004, 2006, zaś w niedzielę chłopcy, roczniki 2002, 2005, 2007.

Klub Sportowy Dragons Płoskinia wystawił zespoły w kategorii 2006 dziewcząt i 2005 chłopców.

Dziewczęta swój pierwszy mecz rozpoczęły od wysokiej wygranej 10:1 nad Jedynką Orzysz.
Drugi mecz z „Nolet Żabi Róg” był niezwykle zawzięty, bramka za bramkę — i nikt nie odpuszczał. Mecz zakończył się remisem 4:4.
Trzecie spotkanie z „Feniks Kramarzyny” było kwintesencją tej dyscypliny — emocji co nie miara do samego końca, było to spotkanie dwóch równorzędnych drużyn gdzie wynik decydował o pierwszym miejscu w turnieju. Po 30 minutach z boiska jako zwycięzcy schodziły dziewczynki z Płoskini z wynikiem 3:2.

Skład KS Dragons Płoskinia — dziewczęta:
Aleksandra Hrybek (najlepsza bramkarka turnieju), Jagoda Greń, Martyna Rycko, Zuzanna Buczyńska (wybrana najlepszą zawodniczką turnieju), Aniela Wieczorek, Julia Krupka, Marta Komorowska, Kinga Myszak, Weronika Jackowska, Marcelina Hnatyszyn.

Na drugi dzień drużyna chłopców rozpoczęła poranek meczem z gospodarzem turnieju — Nolet Żabi Róg. Dragonsi po ospałych pierwszych dwóch tercjach przegrywali z Żabim Rogiem 2:3, by ostatecznie w trzeciej tercji wygrać spotkanie 4:3.
Kolejnym rywalem był Aligator Chwarzno Gdynia. Smoki z Płoskini wygrały trzy tercje z wynikiem 4:3.
Ostatni mecz rozegrano z Olimpią Łochów — wicemistrzem Polski młodzików ubiegłego roku. To spotkanie, tak jak u dziewcząt poprzedniego dnia, miało zadecydować o lokacie w turnieju. Mecz zakończył się niestety przegraną 2:4, co uplasowało Płoskinię na II miejscu w Turnieju „Nolet Cup 2017”.

Skład KS Dragons Płoskinia — chłopcy:
Patryk Kozikowski (wybrany najlepszym bramkarzem turnieju), Maciej Greń, Kacper Fedczak, Szymon Lewandowski, Piotr Hrybek, Wojciech Rycko, Wojciech Hołodiuk, Hubert Buczyński, Olgierd Lisowski, Mateusz Kalinowski.

Dziękują i zapraszają
Trener i zawodnicy serdecznie dziękują rodzicom, dzięki którym dzieci mogły uczestniczyć w tak prestiżowym turnieju ogólnopolskim.
Klub w dalszym ciągu prowadzi nabór do sekcji unihokeja w rocznikach 2005-2007 a nawet 2008-2010. Zapraszamy!