Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Wybory do Rady Powiatu Braniewskiego – Leszek Dowgiałło

Dotacje, staże, zwroty za dojazdy. Aby zmniejszyć bezrobocie

Bezrobotni do 29 lat, jak i starsi mogą starać się o dofinansowania rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej, staże, prace interwencyjne. Ci, którzy chcą otworzyć własną firmę, dostaną bezzwrotną pożyczkę w wysokości nawet 24 tys. złotych!
Dotacje, staże, zwroty za dojazdy. Aby zmniejszyć bezrobocie

Autor: pixabay.com

 

Powiatowy Urząd Pracy w Braniewie posiada obecnie więcej możliwości wsparcia osób bezrobotnych. PUP realizuje różne projekty, finansowane z kilku źródeł. Urząd posiada również pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Ta forma cieszy się dużym zainteresowaniem, dając nadzieję na rozwój strefy mikro- i małych przedsiębiorców.

Dla osób bezrobotnych, które nie skończyły 29 lat przewidziany jest program „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie braniewskim (III) — POWER”.

 

WIĘCEJ: Ogłoszenie o naborze do projektu Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie braniewskim (III) - POWER (18.01.2017)

 

W jego ramach bezrobotni mogą starać się o staże (w tym częściowy zwrot kosztów przejazdu lub zwrot za opiekę nad dzieckiem), szkolenia, bon na zasiedlenie (pieniądze na pokrycie kosztów mieszkania, w przypadku, gdy bezrobotny znajdzie pracę poza dotychczasowym miejscem zamieszkania) a także jednorazowe dotacje na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

— Staże, prace interwencyjne czy inne formy wsparcia stanowią obopólną korzyść: dla osoby bezrobotnej zarejestrowanej w PUP pozwalają na zdobycie doświadczenia, pracodawcy pomagają znaleźć odpowiedniego pracownika, ponieważ często staże kończą się zawarciem stosunku pracy dłuższym niż okres wymagany w umowie o odbywanie stażu — mówi Mateusz Sobieszczuk, członek Zarządu Powiatu Braniewskiego.

 

Na wsparcie i znalezienie pracy (bądź rozpoczęcie własnej działalności) mogą także liczyć osoby bezrobotne, które ukończyły 29 lat. Dla nich przewidziany jest projekt „Aktywizacja osób powyżej 29 roku życia pozostających bez pracy w powiecie braniewskim (III) – RPO”.

 

WIĘCEJ: Ogłoszenie o naborze do projektu Aktywizacja osób powyżej 29 roku życia pozostających bez pracy w powiecie braniewskim (III) - RPO (18.01.2017)

 

Tutaj również są staże, zwrot części kosztów dojazdu oraz opieki nad dzieckiem, jednorazowe dofinansowanie podjęcia własnej działalności gospodarczej, a także refundacja kosztów wyposażenia czy doposażenia miejsca pracy oraz prace interwencyjne.

— Po utworzeniu działalności gospodarczej lub po doposażeniu nowo powstałego miejsca pracy możliwe jest skorzystanie z innych dostępnych środków na rozwój własnego biznesu, takich jak mikropożyczki, szkolenia i dotacje, które są dostępne w ofercie m.in. Stowarzyszenia Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka, które obsługuje programy unijne na terenie powiatu braniewskiego — mówi radny Mateusz Sobieszczuk. — Działają także lokalne grupy działania i tam też dostępne są fundusze na rozwój przedsiębiorczości.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama