Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Czekały konkretne oferty pracy

  • 8.05.2018, 18:30
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Czekały konkretne oferty pracy © Archiwum Starostwa Powiatowego w Braniewie Braniewo. Podczas Targów Pracy i Edukacji osoby poszukujące pracy zapoznały się z ofertami; pracodawcy mogli zaś znaleźć potencjalnych pracowników
W kraju lub za granicą, w regionie lub poza granicami powiatu i województwa – praca czeka na tych, którzy spełniają określone wymagania i posiadają odpowiednie predyspozycje.

Kilkudziesięciu wystawców – przedstawicieli firm, zakładów pracy, instytucji (w tym służb mundurowych) uczestniczyło w kolejnych już w Braniewie Targach Pracy i Edukacji. Z drugiej strony pojawiło się kilkuset mieszkańców powiatu braniewskiego, z których część już poszukuje lub niebawem będzie poszukiwała pracy.

Na bezrobotnych czekały konkretne oferty pracy, dostosowane tak do potrzeb rynku, jak i do kwalifikacji bezrobotnych. Do pracy poszukiwano zarówno fachowców, z doświadczeniem i wyższym wykształceniem, jak i pracowników fizycznych. Nie brakowało ofert pracy w Polsce i za granicą.

— Pomimo że bezrobocie w kraju i województwie spada, to w naszym powiecie wynosi 22 procent — mówi wicestarosta braniewski Artur Mieczaniec. — Targi dają szansę na kontakt potencjalnych pracowników z pracodawcami i możliwość rozmowy na temat wzajemnych oczekiwań.

Organizatorzy: Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Elblągu oraz jednostki podległe Ośrodka Szkolenia Zawodowego OHP, Młodzieżowe Centrum Kariery OHP oraz Powiatowy Urząd Pracy w Braniewie.
Patronat nad targami objął wojewoda warmińsko-mazurski Pan Artur Chojecki oraz starosta braniewski Leszek Dziąg.

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe