Wtorek, 18.12.2018, imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury

Cebra na tropie narkotyków

  • 8.03.2018, 16:33 (aktualizacja 09.03.2018 10:13)
  • por. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG
Cebra na tropie narkotyków © WMOSG
Pies służący w Placówce Straży Granicznej w Braniewie odnalazł narkotyki, które ukryli w swoich domach dwaj mieszkańcy powiatu braniewskiego.

Do wspólnej akcji z braniewską Policją włączył się przewodnik SG ze swoim czworonożnym przyjacielem. Pies o imieniu Cebra w pierwszym z mieszkań wskazał na szafkę kuchenną, w której znajdowało się ok 5 g marihuany i 2 młynki do mielenia suszu roślinnego. Następnego dnia w drugim domu, niezawodny nos Cebry wywęszył kolejne 2 g marihuany oraz materiały do przygotowywania i przechowywania narkotyków.

To już kolejny sukces psa z PSG w Braniewie. W lutym pies tropiący Jager pomógł Straży Leśnej oraz Policji w ujawnieniu kłusownika. Szybko podjął trop i po około 3 kilometrach doprowadził mundurowych do miejsca zamieszkania mężczyzny. Tam znaleziono ślady krwi oraz pozostałości po zwierzynie leśnej.

Wyniki psów nie byłyby możliwe, gdyby nie ich opiekunowie – przewodnicy psów służbowych. To oni ich szkolą, kierują ich pracą i wspierają podczas różnych działań. W Warmińsko-Mazurskim Oddziale SG służy 31 psów. Specjalizują się w wyszukiwaniu materiałów wybuchowych, narkotyków, tropią oraz posiadają wyszkolenie patrolowo-obronne.

 

 

por. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kolega z bratniej służby.
Kolega z bratniej służby. 8.03.2018, 21:56
Brawo wy.

Pozostałe