Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Wybory do Rady Powiatu Braniewskiego – Leszek Dowgiałło

Przekształcenie oznacza marginalizację

„Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, wyrażając głębokie zaniepokojenie planowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości przekształceniem Zakładu Karnego w Braniewie w oddział zewnętrzny Aresztu Śledczego w Elblągu, podjęła stanowisko apelujące o odstąpienie od podejmowanych w tym kierunku decyzji” — napisał w piśmie do starosty braniewskiego Leszka Dziąga marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.
Przekształcenie oznacza marginalizację

Autor: © Archiwum Starostwa Powiatowego w Braniewie

— Planowana reorganizacja będzie mieć wpływ na dalszą marginalizację oraz przyczyni się do nasilenia problemów społeczno-gospodarczych i ekonomicznych mieszkańców Braniewa oraz powiatu braniewskiego — napisano w piśmie do starosty (pełna treść – poniżej, w załącznikach).
Przypomnijmy, że już w sierpniu ubiegłego roku radni Rady Powiatu Braniewskiego przyjęli uchwałę, w której negatywnie zaopiniowały zamiar likwidacji Zakładu Karnego w Braniewie.

— Chodzi nam przede wszystkim o koszty społeczne tego przedsięwzięcia dla lokalnej społeczności, w tym – naszym zdaniem – możliwy wzrost bezrobocia i migrację ludności, co spowoduje wypływ środków finansowych z powiatu braniewskiego — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg.
Stanowisko Powiatu Braniewskiego (a także władz miasta) oraz związków zawodowych popiera  Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

— Mając na uwadze troskę o rozwój naszego regionu oraz wyjątkowo trudną sytuację społeczno-ekonomiczną terenów przygranicznych, szczególnie zaś powiatu braniewskiego, Rada apeluje o pozostawienie Zakładu Karnego w Braniewie jako samodzielnej jednostki — stwierdza marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama