Wtorek, 18.12.2018, imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury

Kaskadowa kontrola prędkości. Znów mandaty

  • 27.02.2018, 16:30
  • Inf. prasowa KPP w Braniewie
Kaskadowa kontrola prędkości. Znów mandaty © KWP w Olsztynie W miniony weekend – tak w powiecie braniewskim, jak i w całym województwie – trwały również działania pod hasłem „Młodość – Brawura – Prędkość”
Policjanci z braniewskiej drogówki przeprowadzili działania „Kaskadowa kontrola prędkości”. Spośród 31 skontrolowanych pojazdów, w 24 przypadkach kierowcy przekraczali dozwoloną prędkość. W każdym z nich funkcjonariusze decydowali o ukaraniu mandatami.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że na wyznaczonym odcinku drogi, w pewnej odległości kolejno po sobie ustawionych jest dwa lub więcej radiowozów. Są one wyposażone w wideorejestrator i laserowe mierniki prędkości.

Akcja ma pomóc w ograniczeniu liczby zdarzeń drogowych. Ma przyczynić się również do eliminacji kierujących łamiących przepisy.

W trakcie działań „Kaskadowa kontrola prędkości” braniewscy funkcjonariusze zarejestrowali 24 przypadki przekroczeń prędkości, w każdym z nich przekroczenia te były tak znaczne, że decydowali o ukaraniu uczestników ruchu mandatami karnymi.

Do jednych z priorytetowych zadań Policji zaliczamy zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością. To właśnie prędkość generuje najwięcej tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

 

Młodość – Brawura – Prędkość
W miniony weekend – tak w powiecie braniewskim, jak i w całym województwie – trwały również działania pod hasłem „Młodość – Brawura – Prędkość”. W ich trakcie policjanci podnosili świadomość, szczególnie młodych kierujących, że to połączenie brawury i prędkości generuje najwięcej groźnych w skutkach zdarzeń drogowych.
WIĘCEJ: KWP: Działania „Młodość – Brawura – Prędkość” na drogach Warmii i Mazur. Podsumowanie 2 dni akcji

 

 

 

 

Inf. prasowa KPP w Braniewie
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe