Sobota, 15.12.2018, imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Artromot wypożyczalnia – sprzęt na każdą kontuzję

  • 11.02.2018, 13:00 (aktualizacja 11.02.2018 15:04)
  • artykuł partnera
Artromot wypożyczalnia – sprzęt na każdą kontuzję
Praktycznie każdy z nas w swoim życiu nabawił się poważniejszej kontuzji. Złamana noga, ręka czy wybite palce to mało przyjemne urazy. Powrót do pełnej sprawności też zajmuje trochę czasu, dlatego z pomocą przychodzi współczesna medycyna.

Kontuzja to nic przyjemnego
Złamać sobie kość to nic trudnego. Zwłaszcza zimą, gdy chodniki są śliskie i trzeba bardzo uważać, by się nie przewrócić. Śnieg i lód to wróg naszych kości. Złamaniem może poskutkować nawet lekki upadek. Narażone na nie są dzieci, osoby starsze czy uprawiające sport. Kontuzje nie ominą nikogo. 

Kilka tygodni w gipsie
Kostka, ręką i palce – to „najpopularniejsze” miejsca naszego ciała narażone na kontuzje. Ich złamanie oznacza kilka tygodni unieruchomienia i utrudnionego życia. Szczególnie uciążliwe jest złamanie „lepszej” ręki, czyli tej, którą jemy czy piszemy. Nie można wtedy samemu zrobić sobie kanapki, nalać napoju, o wiązaniu butów czy ubraniu skarpetek nie wspominając. 
Nie wiele lepiej jest ze złamaną nogą. O ile nie jesteśmy aktywnymi sportowcami, jej złamanie utrudni „tylko” codzienne czynności. Oprócz trudności w poruszaniu się trzeba zrezygnować z zakupów nowych butów, czy spodni. Dochodzi do tego zrezygnowanie z prowadzenia samochodu. Noga musi odpoczywać, a jazda autem zdecydowanie nie wpływa korzystanie na proces rehabilitacji.

Artromot wypożyczalnia – pomoże w rehabilitacji
Gdy już wytrzymamy te kilka tygodni niedogodności, przychodzi czas na rehabilitację. Ten, w zależności od złamania, trwa od kilkunastu dni do kilku tygodni. Jest jednak szansa, by przyspieszyć ten długi proces. Rozwiązaniem jest specjalistyczny sprzęt medyczny znany jako artromot. Są to zmotoryzowane szyny CPM, które służą do ciągłego biernego ruchu stawów oraz szyny CAM do ćwiczeń aktywnych, koordynacji i propriocepcji.
Jest to sprzęt, który ma swoją wartość. Dlatego rozwiązaniem są firmy, które specjalizują się w  wypożyczaniu artromotów. Kończyn nie łamiemy co roku. Z reguły zdarza się to nam raz czy dwa w życiu. Dlatego nie warto kupować artromotu na własność tylko skorzystać z oferty wypożyczalni. W naszym kraju jest ich kilka i każda oferuje dostawę do domu. Dzięki temu nie musimy jechać setek kilometrów po jedną rzecz.
Po zdjęciu gipsu nasze ciało potrzebuje czasu, by odzyskać pełnię sprawności. Artromot wypożyczalnia to rozwiązanie dla każdego, kto chce przyspieszyć proces rehabilitacji.  Nowoczesna medycyna pozwala na skrócenie tego okresu. Artromot zapewni rehabilitację stawu biodrowego, kolanowego, skokowego, barkowego, łokciowego, nadgarstka oraz palców ręki.

artykuł partnera
Podziel się:

Pozostałe