Sobota, 15.12.2018, imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Powiat braniewski. Ciekawe przedsięwzięcia z dofinansowaniem

  • 8.02.2018, 19:08 (aktualizacja 13.02.2018 18:27)
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Powiat braniewski. Ciekawe przedsięwzięcia z dofinansowaniem © Starostwo Powiatowe w Braniewie
Zarząd Powiatu Braniewskiego podjął decyzje o udzieleniu dotacji na zadania w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

Pieniądze na organizację różnych przedsięwzięć trafią do czterech organizacji i stowarzyszeń.

Związek Ukraińców w Polsce, Zarząd Oddziału w Elblągu otrzyma 22 tys. złotych na zadanie Ukraińskie Oblicza Ziemi Braniewskiej.
W ramach zadania zorganizowane będą dwie imprezy kulturalne: Swiato Urożaju – impreza dożynkowa na stadionie leśnym w Pieniężnie i Ukraińskie Barwy Pogranicza, które odbędą się jesienią w Braniewskim Centrum Kultury.

60 tys. złotych zostanie przekazane Towarzystwu Miłośników Braniewa na przedsięwzięcie „Historyczno-kulturowe oblicza Regionu Braniewskiego”. Jest to zadanie całoroczne. Paleta działań realizowanych w ramach zadania jest bardzo bogata i różnorodna: konferencje, prelekcje, czwartkowe spotkania z historią.

Stowarzyszenie Edukacyjne „Drabina” w Braniewie za 2,75 tys. złotych zorganizuje Powiatowy Festiwal Kultury Piosenki Przedszkolnej i Szkolnej.

Dotację otrzyma również Hufiec ZHP w Braniewie. 3,1 tys. złotych przeznaczone zostanie na organizację XXVI Festiwalu Piosenki „Rozdziawa”.

— Zgodnie z obowiązującymi przepisami wybraliśmy inicjatywy o charakterze ponadgminnym, wpływające na rozwój kultury, sztuki i ochronę dziedzictwa narodowego w powiecie braniewskim — mówi wicestarosta braniewski Artur Mieczaniec. — Będą to cykliczne imprezy przybliżające kulturę ukraińską, działania propagujące kulturę, sztukę i historię powiatu braniewskiego, a także festiwale dla najmłodszych mieszkańców Braniewa i okolic. Ta różnorodność na pewno przypadnie do gustu wszystkim, którzy zechcą uczestniczyć w tych przedsięwzięciach.

 

 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Podziel się:
  • TAGI:


Pozostałe