Sobota, 15.12.2018, imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Pół promila u kierowcy ciężarówki

  • 8.02.2018, 10:38
  • KPP w Braniewie
Pół promila u kierowcy ciężarówki © KPP w Braniewie Braniewo - Lipowina. Kierowca ciężarówki miał pół promila alkoholu
Kierowca 15-tonowej ciężarówki miał pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna na pół roku stracił prawo jazdy. Teraz stanie przed sądem.

Policjanci z drogówki prowadzili działania krajowe NURD – nieuchronieni uczestnicy ruchu drogowego. Podczas działań braniewscy funkcjonariusze ujawnili 18 wykroczeń, w tym popełnianych przez pieszych oraz kierujących wobec pieszych. W 13 przypadkach zarówno kierujący jak i piesi zostali ukarani mandatami, a w 5 przypadkach zakończyło się na pouczeniu.

W miejscowości Lipowina na drodze wojewódzkiej nr 507 policjant ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszem Żandarmerii Wojskowej zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy wraz z naczepą, którego kierujący znajdował się pod podziałaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący ma blisko 0,5 promila alkoholu we krwi. Nieodpowiedzialnemu 33-latkowi zatrzymano prawo jazdy. W dniu wczorajszym ( 07.02.2018 r.) mężczyzna usłyszał zarzuty. 33-latek poddał się dobrowolnie karze grzywny w wysokości 500 zł oraz zakazie prowadzenia  pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na okres 6-ciu miesięcy. Teraz o  jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu oraz grzywny. Przypomnijmy, że kto znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. pow. 0,5 ‰ alkoholu lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. W obu przypadkach zatrzymywane są dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami, a sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

Piesi i rowerzyści w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony. Przy uderzeniu przez  pojazd jadący z dużą prędkością praktycznie nie mają szans na przeżycie. Działania policyjne "NURD" mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Są ukierunkowane na zapobieganie  i zwalczanie zachowań, powodujących główne zagrożenie pieszym w ruchu drogowym.
 

 

KPP w Braniewie
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe