Sobota, 15.12.2018, imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Prezes sądu odwołana. Ministerstwo: „niezadowalająca efektywność”

  • 7.02.2018, 09:04 (aktualizacja 13.02.2018 18:06)
  • Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji, Ministerstwo Sprawiedliwości / red.
Prezes sądu odwołana. Ministerstwo: „niezadowalająca efektywność” © Starostwo Powiatowe w Braniewie Braniewo. Sędzia Marta Wiśniewska została odwołana z funkcji prezesa Sądu Rejonowego w Braniewie
Analiza jakości pracy oraz przegląd ewidencji spraw i podstawowych wskaźników za pierwsze półrocze 2017 roku wykazały niezadowalającą efektywność sądów rejonowych w Elblągu i Braniewie – czytamy w komunikacie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Trwająca w Ministerstwie Sprawiedliwości analiza szerokiego zakresu czynników wpływających na całościową ocenę jakości pracy sądów powszechnych oraz przegląd ewidencji spraw i podstawowych wskaźników za pierwsze półrocze 2017 roku wykazały niską efektywność w sądach rejonowych w Warszawie, Elblągu i Braniewie.
 

PRZECZYTAJ: Wyniki efektywności pracy sądów


Ministerstwo Sprawiedliwości brało pod uwagę m.in. wskaźnik opanowania wpływu spraw, odsetek załatwień merytorycznych spraw, czy odsetek spraw cywilnych ponownie wpisanych.

Biorąc pod uwagę ten ostatni wskaźnik MS stwierdziło, że Sąd Rejonowy w Braniewie jest na 301. miejscu w kraju pod względem odsetka spraw cywilnych ponownie wpisanych.

W związku z powyższym w Sądzie Rejonowym w Braniewie funkcję prezesa przestała pełnić sędzia Marta Alina Wiśniewska.

Na razie nie wyznaczono osoby, która ją zastąpi.

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji, Ministerstwo Sprawiedliwości / red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kain
Kain 11.02.2018, 06:37
Dobre :) w sądach tak jak w policji, nie ważne będzie prawo tylko wyniki. Gratuluję wyborcom dobrej zmiany :)
Pracownik
Pracownik 8.02.2018, 07:38
I Bardzo dobrze !! Do roboty niech się weźmie w końcu a nie tylko lans.
Kain
Kain 11.02.2018, 06:41
Sędziowie działają w imieniu prawa. Jak prawo pozwala na wieczne odwoływanie się to co sędzia może zrobić ? Sędziowie nie stanowią prawa tylko muszą go przestrzegać. Oczywiście sędziowie dobrej zmiany będą stanowić prawo indywidualnie.... :)

Pozostałe