Wtorek, 18.12.2018, imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury

Nie jest trudno być dobrym... Konkurs misyjny

  • 24.01.2018, 17:00 (aktualizacja 24.01.2018 17:01)
Nie jest trudno być dobrym... Konkurs misyjny © Paweł Wodzień SVD Pieniężno. Tradycyjnie finał konkursu odbędzie się w Misyjnym Seminarium Duchownym Księży Werbistów w Pieniężnie
Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w V. edycji Konkursu Muzealnego „Gdy myślę misje...”, pod hasłem: „Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć”.

Głównym celem konkursu jest zainteresowanie i przybliżenie dzieciom i młodzieży postaci i działalności o. Mariana Żelazka SVD (1918-2006).

W 2018 roku obchodzimy setną rocznicę urodzin o. Żelazka – nestora polskich misjonarzy, kandydata do Pokojowej Nagrody Nobla. Ten misjonarz werbista został okrzyknięty przez mieszkańców Indii, którym służył, Ojcem Trędowatych.

— Nic w tym dziwnego, gdyż przez przeszło 56 lat pracował wśród najbiedniejszych z biednych, przywracając im godność, podając miskę ryżu, kubek z wodą oraz zaradzając ich podstawowym potrzebom — mówi o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor Muzeum Misyjno-Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie. — Wszystko to czynił w imię Boga, Kościoła i Zgromadzenia werbistów, które go tam posłało.

Senat Rzeczpospolitej Polskiej 22 lutego 2007 r. wydał Uchwałę, w której uznał o. Mariana Żelazka SVD za wzór Polaka przełamującego bariery między ludźmi w duchu chrześcijańskiego ekumenizmu i uniwersalizmu.

— Ważnym celem i zadaniem konkursu jest również wskazanie możliwości czynienia dobra na co dzień i ukazanie dobra płynącego z pomagania, a ponadto rozwijanie kreatywności, wrażliwości plastycznej oraz literackiej wyobraźni uczestników — dodaje o. Dudar.

 

Zasady konkursu:
Na konkurs można zgłaszać prace literackie (3 strony A4 – czytelna czcionka: Times New Roman, Arial) oraz plastyczne (A3, A4). Technika wykonania prac plastycznych – dowolna.
Prace literackie: wiersz, opis, rozprawka, esej – każdy utwór zaopatrzony w tytuł.

Konkurs trwa od 1 lutego do 20 kwietnia 2018 roku.
Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 26 maja 2018 r. (sobota), w Misyjnym Seminarium Duchownym Księży Werbistów w Pieniężnie.

Niezbędne informacje dotyczące postaci o. Mariana Żelazka oraz KONKURSU znajdują się na stronie www.muzeumpieniezno.pl w zakładce KONKURS MUZEALNY.

 


 

Przeczytaj:

Radosne rozstrzygnięcie misyjnego konkursu

Radosne i kolorowe rozstrzygnięcie misyjnego konkursu

 


 

 


 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe