Czwartek, 18.10.2018, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

Policyjni krwiodawcy podsumowali rok

  • 12.01.2018, 17:26
  • KPP w Braniewie
Policyjni krwiodawcy podsumowali rok © KPP w Braniewie Braniewo. Policyjni krwiodawcy podsumowali miniony rok
Policjanci, pracownicy cywilni, funkcjonariusze mundurowi innych służb oraz mieszkańcy Braniewa wspólnie oddali w 2017 roku ponad 74 litry krwi. W sumie z braniewskiej jednostki popłynęło już ponad 340 litrów krwi do potrzebujących.

Pięciu funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Braniewie otrzymało odznaczenia. Odznakę II stopnia zasłużonego honorowego dawcy krwi otrzymali asp. szt. Paweł Gawroński i asp. Robert Kot, a odznakę III stopnia zasłużonego honorowego dawcy krwi otrzymali sierż. szt. Dariusz Koczan, sierż. szt. Ewelina Brewczak oraz sierż. Dominik Stańczyk.

Zbiórki krwi w braniewskiej jednostce Policji na stałe wpisały się już w kalendarz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Policyjną akcję wspierają czynnie funkcjonariusze innych służb oraz mieszkańcy powiatu braniewskiego. W sumie z braniewskiej jednostki policji popłynęło już ponad 340 litrów leku ratującego życie.

Członkowie klubu przeprowadzili 6 akcji poboru krwi, wszystkie akcje przeprowadzono w budynku KPP w Braniewie przy ul. Moniuszki 11a. Do grona dawców krwi dołączyło 14 nowych dawców, łącznie w przeprowadzonych akcjach wzięło udział 127 osób.
Członkowie klubu wspólnie z Wojskowym Klubem HDK w Braniewie przeprowadzili w szkołach podstawowych i gimnazjach pogadanki propagujące honorowe krwiodawstwo. Każdy uczestnik prelekcji otrzymał pamiątkowy gadżet PCK.
Zostały również przeprowadzone spotkania z pracownikami Służby Więziennej w Braniewie, których celem było pozyskanie nowych krwiodawców i członków Klubu HDK PCK Niebieska Kropla.

KPP w Braniewie

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe