Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Liliana Wiadrowska, Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy

10 milionów na termomodernizację. Wśród inwestycji też drogi

16,5 mln złotych wynoszą wydatki inwestycyjne na 2018 rok, zaplanowane w budżecie Powiatu Braniewskiego. Za uchwaleniem budżetu w przedstawionym przez Zarząd Powiatu Braniewskiego kształcie zagłosowało 13 radnych. Trzech radnych wstrzymało się od głosu.
10 milionów na termomodernizację. Wśród inwestycji też drogi
Braniewo. Za uchwaleniem budżetu Powiatu Braniewskiego na 2018 r. zagłosowało 13 radnych

Autor: © Starostwo Powiatowe w Braniewie

Wśród inwestycji planowanych na 2018 rok (i lata następne) są między innymi kolejne przebudowy i remonty powiatowych dróg, a także wart niemal 10,3 mln złotych projekt dotyczący termomodernizacji obiektów publicznych oraz wart prawie 3,1 mln złotych projekt związany z wdrożeniem w starostwie e-usług (w geodezji i kartografii).

Ale starosta braniewski Leszek Dziąg myśli także o wielu innych przedsięwzięciach, które chciałby, aby były zrealizowane w 2018 roku.
— Warto podkreślić, że już teraz bardzo duże programy są prowadzone w naszych szkołach — mówi Leszek Dziąg. — A oprócz tego musimy zmagać się z zadaniami inwestycyjnymi. Czeka nas choćby kosztowna modernizacja dróg w Słobitach (z uwagi na wymogi ochrony drzew). Remontu wymagają dwa mosty – na rzece Baudzie i na jeziorze Pierzchalskim. Jeśli będzie możliwość pozyskania pieniędzy z zewnątrz, to będziemy je remontować. W pierwszej kolejności jednak wykonamy niezbędną dokumentację.

Inwestycje zostaną poczynione także w szpitalu.
— W budżecie na 2018 rok zaplanowaliśmy wymianę windy w szpitalu, która – nie ukrywajmy – nie jest wizytówką tej placówki — mówi starosta. — Chcemy także przebudować niektóre oddziały. Czeka nas również doposażenie szpitala w sprzęt. Musimy poważnie zastanowić się, skąd wziąć na to pieniądze...

 

Inwestycje 2018
W tegorocznym budżecie planowane jest wykonanie, bądź rozpoczęcie następujących inwestycji: przebudowa dróg w Słobitach na odcinku Piele-Piotrowiec, na odcinku Bardyny-Stygajny-Długobór-Pakosze, przebudowa ul. Braniewskiej w Pieniężnie oraz poprawa warunków komunikacyjnych na ul. Królewieckiej w Pieniężnie i w Wielkim Wierznie na odcinku Stare Siedlisko-Dębiny, remont dróg w ciągu trasy przygranicznej z Grzędowa do Krzekot (jeśli uda się pozyskać pieniądze z Programu Polska-Rosja). W Braniewie planowana jest przebudowa ul. Stefczyka wraz ze skrzyżowaniem z ul. Zieloną (obecnie trwają prace projektowe, współfinansowane przez samorząd miejski). Przymierzamy się także do ułożenia nowej nawierzchni na ul. Drewnianej i dokończenia remontu nawierzchni na ul. Świętokrzyskiej.
Bardzo dużą inwestycją będzie termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej znajdujących się w Braniewie: Zarządu Dróg Powiatowych, Starostwa Powiatowego i Powiatowego Domu Pomocy Społecznej (w dalszych planach jest także termomodernizacja szpitala, który ma swoją kotłownię).
Realizowany będzie projekt „Wdrożenie e-usług publicznych w Starostwie Powiatowym w Braniewie w zakresie udostępniania powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego 2017-2019), II etap przedsięwzięcia związanego z likwidacją barier w zakresie poruszania się osób niepełnosprawnych w budynku Starostwa Powiatowego oraz remont dachu i poddasza a także facjatek w budynku LO w Braniewie.

 

Starosta braniewski Leszek Dziąg:
— To będzie wyjątkowo trudny rok. Budżet jest bardzo napięty, zwłaszcza że doszły czynniki, na które nie mamy żadnego wpływu, czyli degradacja powiatowych dróg po klęsce opadów deszczu. Będziemy musieli więc zapewnić w tegorocznym budżecie także pieniądze na naprawę tych dróg.
Prace nad budżetem i jego uchwalenie – to jedna sprawa. A drugą jest jego wykonanie, kiedy wiele rzeczy może ulec zmianie. Dlatego liczę się także z tym, że w ciągu roku budżet będzie modyfikowany. Wiąże się to głównie ze zmianą różnych wskaźników, które są korygowane, najczęściej w dół.

 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama