Środa, 17.10.2018, imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora

Z rodzicami o dopalaczach

  • 5.12.2017, 11:00
  • KPP w Braniewie
Z rodzicami o dopalaczach © KPP w Braniewie
Policyjny profilaktyk spotkał się z rodzicami dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie na pogadance dotyczącej problemu jakim są dopalacze.

Policjant wyczulał opiekunów na zagrożenie, z którym spotyka się młodzież, szczególnie w kwestii środków psychotropowych. Spotkanie urozmaicone zostało pokazem walizki profilaktycznej.

Czym są dopalacze? Jak ustrzec dziecko przed zagrożeniami, które niosą ze sobą środki odurzające? Jak poznać, że moje dziecko jest pod działaniem niebezpiecznych substancji? Na te i na wiele innych pytań odpowiadał rodzicom przedstawiciel braniewskiej policji.

Przed problemem młodzieży zażywającej dopalacze staje coraz więcej rodziców i wychowawców. Wzrost znaczenia środków masowego przekazu, a także chęć dopasowania się do grupy rówieśniczej sprawiają, że młodzi ludzie coraz częściej eksperymentują, nie zdając sobie sprawy z grożącego niebezpieczeństwa.

Policjanci we współpracy z pedagogami szkolnymi docierają do szczególnego grona, grona rodziców, gdyż to oni najlepiej znają swoje dzieci, i to oni poprzez codzienny kontakt są w stanie najszybciej dostrzec, że z ich podopiecznym dzieje się coś złego. Spotkania mają na celu nie tylko podnieść świadomość prawną związaną z narkomanią, ale także poszerzyć wiedzę rodziców na temat symptomów zażywania niebezpiecznych substancji oraz wskazać sposób postępowania w przypadku pojawienia się tego problemu. Bardzo pomocnym narzędziem jest profilaktyczna walizka narkotykowa, w której znajdują się poglądowe środki odurzające oraz przedmioty służące m.in. do ich zażywania, przechowywania.

 

KPP w Braniewie

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe