Poniedziałek, 23.07.2018, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Skaner prześwietli i nic się nie ukryje

  • 4.12.2017, 19:00
  • Podinsp. Ryszard Chudy, oficer prasowy, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie – Dział Graniczny
Skaner prześwietli i nic się nie ukryje © Starostwo Powiatowe w Braniewie Skaner został zainstalowany w hali, co pozwoli na jego użytkowanie bez względu na warunki atmosferyczne
Porusza się na torach, prześwietla stal do kilku centymetrów, skanuje całe pojazdy – to cechy urządzenia rentgenowskiego, które zostało uroczyście przekazane do użytku na przejściu granicznym w Gronowie.

Urządzenie oraz towarzysząca mu infrastruktura kosztowały około 5 mln złotych, z czego 80 proc. sfinansowała unijna agencja do walki z nadużyciami finansowymi. Rentgen został dostosowany do specyfiki ruchu granicznego na przejściu w Gronowie. Jest on przeznaczony przede wszystkim do wykrywania przemytu w różnego typu pojazdach i różnych elementach ich konstrukcji. Skaner został zainstalowany w hali, co pozwoli na jego użytkowanie bez względu na warunki atmosferyczne.

Szarfę przed wjazdem do hali prześwietleń przecinał m.in. starosta braniewski Leszek Dziąg, a także wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski, Iwona Smolińska – dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie i mł. insp. Dariusz Postek, naczelnik Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Wcześniej zebrani na uroczystości goście wysłuchali informacji na temat przejścia w Gronowie, które przedstawiła podinsp. Anna Nosarzewska. Dane dotyczące skanera zaprezentował Kazimierz Radziszewski z IAS w Olsztynie.

To już trzeci duży rentgen na granicy z Rosją. W przyszłym roku podobne urządzenie powinno zostać zainstalowane na przejściu w Gołdapi.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Przemyt będzie trudniejszy. Celnicy kupili rentgen

Przejście w Gronowie. Utrudnienia do wakacji

 

Podinsp. Ryszard Chudy, oficer prasowy, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie – Dział Graniczny
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe