Środa, 17.10.2018, imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora

Strażacy w więzieniu. Piłowali kraty

  • 10.11.2017, 18:59
  • mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Strażacy w więzieniu. Piłowali kraty KP PSP w Braniewie
Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie ćwiczyli w Zakładzie Karnym w Braniewie.

Scenariusz ćwiczeń zakładał wybuch pożaru w piwnicy. W pomieszczeniu tym znajdowali się także osadzeni.

Korytarz oraz pomieszczenia w części sutereny wypełnił dym i gazy pożarowe. Jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej działania rozpoczęli pracownicy zakładu karnego. Z uwagi na charakter zdarzenia (obecność więźniów) do działań skierowano Grupę Interwencyjną Służby Więziennej z Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Gdańsku. Zadaniem funkcjonariuszy GISW było przeprowadzenie działań ochronnych oraz odizolowujących osoby, które mogłyby stanowić zagrożenie.

Strażacy musieli praktycznie sforsować przeszkody (kraty), które przecinano z wykorzystaniem mechanicznego sprzętu do cięcia. Dodatkowo ratownicy przeszukali silnie zadymione pomieszczenia, dotarli do źródła ognia oraz odnaleźli i ewakuowali poszkodowane osoby. Strażacy byli wspierani i ochraniani przez funkcjonariuszy GISW.

Szczególny nacisk podczas ćwiczeń położono na skuteczne przekazywanie informacji pomiędzy osobami funkcyjnymi zakładu karnego, które informowały strażaków o zagrożeniu, układzie pomieszczeń w obiekcie oraz wspierały działania ratownicze. Sprawdzeniu poddano obowiązujące procedury ratownicze.
To kolejne ćwiczenia strażaków z PSP w Braniewie na obiektach o szczególnym znaczeniu, rozmieszczonych na terenie miasta Braniewa.

 

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (20)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe