Środa, 17.10.2018, imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora

Groźne bakterie w wodociągu

  • 9.11.2017, 13:51 (aktualizacja 09.11.2017 13:55)
  • Inf. prasowa Warmińsko-Mazurskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego
Groźne bakterie w wodociągu pixabay.com
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Braniewie stwierdził brak przydatności wody do spożycia z wodociągu Gronowo. Powodem jest obecność bakterii grupy coli i enterokoków w pobranych próbkach wody.

Woda w wodociągu nie odpowiada wymaganiom rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi .

Administrator wodociągu został zobligowany do poinformowania konsumentów o braku przydatności wody do spożycia i zapewnienia wody o właściwej jakości z innego, zastępczego źródła.

Wodociąg Gronowo zaopatruje w wodę dwie miejscowości: Gronowo i Podleśne. Łącznie to 380 osób.
 

Enterokoki (paciorkowce kałowe) żyją w wodzie dłużej, ich obecność świadczy o dawnym (trwającym) zanieczyszczeniu kałem ludzkim. Źródło większości gatunków „paciorkowców kałowych” stanowią odchody ludzkie i zwierzęce, a pewne gatunki i podgatunki występują w materiale pochodzenia roślinnego.
Bakterie grupy coli – do grupy tej należą m.in. Enterobacter cloacae, Citrobacter freundii, które mogą występować w odchodach, wodach bogatych w substancje odżywcze, glebie, rozkładających się resztkach roślinnych, a także w wodzie pitnej o relatywnie wysokiej zawartości substancji pożywkowych.

 

Inf. prasowa Warmińsko-Mazurskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Podlesneee
Podlesneee 9.11.2017, 14:48
Komunikat byl na przystanku
Mieszkaniec
Mieszkaniec 9.11.2017, 15:51
Chyba tylko ty widziałeś/aś! Reszta mieszkańców nie miała takiej okazji.
Podlesne
Podlesne 9.11.2017, 14:34
Co za ludzie zostawili wode w baniakach i nawet nikomu nic nie powiedzieli
Mieszkanka !
Mieszkanka ! 9.11.2017, 14:24
Zostawienie u nas wody pod domem nie powiedzialo nam nic !!! Brawo za bezmyślność !!! Zamiast zapukac normalnie do domu i poinformować !!! Albo zrobić ogólny komunikat !!!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 9.11.2017, 14:07
Pozostawienie zgrzewki wody pod drzwiami mieszkań to raczej nie jest informowanie mieszkańców o bakterii w wodzie! A woda nie nadaję się do spożycia już od wczoraj! Wodociągi brawa dla was za brak kompetencji!

Pozostałe