Wtorek, 25.09.2018, imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa

Remonty dróg powiatowych. Zrealizowane i zaplanowane

  • 27.10.2017, 19:00
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Remonty dróg powiatowych. Zrealizowane i zaplanowane Starostwo Powiatowe w Braniewie
Systematycznie poprawia się jakość dróg w powiecie braniewskim. Zarząd Powiatu Braniewskiego pozyskuje fundusze na kolejne remonty, dokładając także pieniądze z własnego budżetu.

Remonty dróg to nie tylko ich przebudowa i nowa nawierzchnia asfaltowa. Takie właśnie prace zostały w ostatnim czasie wykonane na odcinku Piele-Zagaje i Wyszkowo-Piotrowiec w gminie Lelkowo (położona tam została warstwa wyrównująca i ścieralna). Przebudowano także drogę w Wilknitach, w obrębie skrzyżowania (tu prace zostały przeprowadzone dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020).

Mniejsze, ale ważne
W powiecie braniewskim przeprowadzone zostały również inne inwestycje drogowe.
— To między innymi poprawa odwodnienia, wiążąca się z oczyszczeniem rowów przy drogach – prace takie wykonane zostały w Ławkach i Dębinach w gminie Wilczęta — mówi Mirosław Kudliński, etatowy członek Zarządu  Powiatu Braniewskiego. — Wykonane zostały także prace na ul. Grota Roweckiego. Dzięki umocnieniu pobocza powstały tutaj dodatkowe miejsca postojowe.
Również w Braniewie poprawiono stan nawierzchni na ul. Świętokrzyskiej, wykonując tam jej uszczelnienie, poprzez położenie cienkiej warstwy bitumicznej.

Naprawy i utrzymanie
W Spędach (gm. Wilczęta) trzeba było naprawić wypłukane pobocze – uzupełnić je kruszywem kamiennym i uszczelnić grysem i emulsją.
Zajęto się także regulacją zapadniętych kratek kanalizacji deszczowej w jezdniach ulic w Braniewie, czy ścięciem zawyżonych poboczy i poprawą odwodnienia (na drodze Bornity-Augustyny, w gm. Pieniężno).
— Oprócz tych wszystkich wymienionych powyżej prac na bieżąco prowadzona jest wycinka krzaków i koszenie na całej szerokości pasów drogowych wzdłuż trasy rowerowej, jak również sprzątanie nawierzchni ulic — mówi Mirosław Kudliński.

 

Remonty, które nas czekają
Jeszcze w 2017 roku przebudowana zostanie droga powiatowa jaką jest ul. Szkolna w Pieniężnie, prace będą prowadzone na drogach w Ułowie i Starej Pasłęce (gm. Braniewo), jak również w Lubnowie (gm. Płoskinia). Wykonany zostanie również remont ul. Błotnej w Braniewie (na odcinku od ul. Staszica do ul. Armii Krajowej).

 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (23)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe