Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Spartanki wygrywają turniej w Elblągu

Juniorki Sparty pojechały do Elbląga na mecz z Truso. W tym roku zespół z Elbląga połączył się z zespołem Orła Malbork i powstała bardzo silna drużyna. Nasz zespół tak naprawdę składa się wyłącznie z samych kadetek (do 16 lat), a w rozgrywkach juniorek występują dziewczęta do 19 lat.

Autor: Archiwum SPS Sparta

Nasze siatkarki, mimo że wiedziały że czeka je ciężki mecz, to jechały do Elbląga w roli faworyta. Mieliśmy również spore problemy przed meczem, ponieważ w tym meczu nie mogła zagrać pierwsza libero – Natalia Jurczykowska oraz na lekki uraz narzekała środkowa Sara Wąsiakowska.

Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Nasze siatkarki w pierwszej partii, pomimo wysokiego prowadzenia 16:10, dały się dogonić rywalkom i trzeba było grać na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowały jednak Spartanki i wygrały 28:26.
W secie drugim sytuacja powtórzyła się. Mimo prowadzenia 12:6 elblążanki bardzo ofiarnie walczyły i udało im się zniwelować przewagę naszych siatkarek do stanu 16:18. W końcowej części seta Zuzanna Górska swoją świetną zagrywką załatwiła zwycięstwo naszemu zespołowi, ponieważ zagrała 6 asów serwisowych po kolei i zapewniła wygraną 25:18. Publiczność na trybunach była lekko zaskoczona, ponieważ dzień wcześniej ich zespół pokonał 3:1 w II lidze seniorek PTPS Piła i ani kibice, ani siatkarki z Elbląga nie spodziewały się tak ciężkich warunków, jakie postawiły nasze zawodniczki. Trzecia partia była najsłabsza. Dużo zepsutych zagrywek i błędów zespołu Truso dawało darmowe punkty dla Sparty. Set bez historii wygrany 25:21 i cały mecz 3:0 dla braniewskich siatkarek.

Trener Dominik Sobczak:
Cieszymy się bardzo z tego zwycięstwa. Ważne 2 punkty jadą do Braniewa. Zdawaliśmy sobie sprawę, że czeka nas ciężki mecz, ponieważ zawodniczki z Malborka kolosalnie wzmocniły zespół Truso. Jest to zespół, który na co dzień gra w II lidze seniorek i radzi sobie dobrze. My natomiast przed meczem mieliśmy swoje problemy. Nie mogłem skorzystać z pierwszej libero Natalii Jurczykowskiej. Tu należą się wielkie brawa dla Poli Dajnowskiej, która ją zastąpiła i zagrała bardzo dobrze. Mamy dużą zaliczkę przed meczem rewanżowym i dzięki temu możemy uniknąć barażów o finał wojewódzki juniorek. Przed nami kolejne mecze w lidze kadetek będziemy podejmować 20 października w piątek o godzinie 15:00 MKS Zryw Volley Iława we własnej hali oraz jedziemy do Ełku na mecz z Salosem. W lidze juniorek trzecia kolejka odbędzie 29 października i wtedy zagramy u siebie z SMS Ostróda.

MKS Truso Elbląg – SPS Sparta Braniewo 0:3 (26:28, 18:25, 21:25)