Środa, 17.10.2018, imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora

Żołnierze świętowali z mieszkańcami

  • 6.10.2017, 19:00
  • Marta Hajkowicz / 9BBKPanc.
Żołnierze świętowali z mieszkańcami Mirosław Ronowski / 9BBKPanc.
9. Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej świętowała obchody swoich 23. urodzin w centrum miasta. Z tej okazji odbył się piknik militarny i uroczysty apel.

— Byłem w zasadniczej służbie wojskowej kilkadziesiąt lat temu, dlatego z chęcią tu przyszedłem, żeby zobaczyć jak wojsko wygląda teraz — mówi pan Piotr z Braniewa, który oglądał armatę przeciwlotniczą (ZU23-2K), wystawioną na placu pod bazyliką w ramach pikniku militarnego.
Na plac przyjechały też na specjalnych nakładkach gumowych czołgi PT-91. Można było podziwiać opancerzony transporter rozpoznawczy (BRDM-2rs) i samochód patrolu saperskiego. Każdy chętny mógł porozmawiać z żołnierzami, albo spróbować żołnierskiej grochówki.

Finałem świętowania był apel z udziałem żołnierzy, na który przybyli zaproszeni goście. Wśród nich m.in. parlamentarzyści i samorządowcy.
 
— Dziękuję za pokolenia pancerniaków, którzy walczyli o Polskę wolną i niepodległą, ale też dziękuję za to co dziś robicie — mówił do żołnierzy wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. — Dziękuję za misje poza granicami kraju, w których bierzecie udział, ale też za szybką, sprawną i skuteczną pomoc powodzianom na Żuławach.

Spotkanie  z żołnierzami w centrum miasta zakończyła defilada wojskowa. Oprócz żołnierzy wzięli w niej udział goście: młodzież z klas mundurowych z Braniewa i Pasłęka oraz konny oddział Szwadronu Kawalerii im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich ze Starogardu Gdańskiego. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Wojskowa z Elbląga. Uroczystości zakończyły się po zmroku, przy blasku pochodni.

Marta Hajkowicz / 9BBKPanc.

Zdjęcia (50)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe