Sobota, 23.06.2018, imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Policjanci zapraszają do oddania krwi

  • 12.09.2017, 15:11
  • KPP w Braniewie
Policjanci zapraszają do oddania krwi KPP w Braniewie
Braniewscy policjanci po raz kolejny organizują zbiórkę krwi. Przypominając, że krew będą mogli oddać nie tylko policjanci, ale również mieszkańcy powiatu braniewskiego.

Oddając krew pomagamy osobom potrzebującym, które przechodzą niejednokrotnie ciężkie operacje w wyniku wypadku lub choroby.
Oddanie tego cennego daru, którym jest krew, to szansa na uczynienie własnego życia jeszcze bardziej wartościowym. Tak naprawdę powód oddania krwi może zejść na drugi plan, gdyż liczy się przede wszystkim jedno – że każdy z osobna i wszyscy razem pomagamy w ten sposób innym ludziom.

Kto może oddać krew? Osoby w przedziale wiekowym 18-65 lat. Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku (np. pieczywo, chuda wędlina, warzywa, owoce) i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi.
Należy pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość i nr PESEL (dowód osobisty, prawo jazdy, paszport). Dawca wielokrotny powinien zabrać ze sobą również legitymację Honorowego Dawcy Krwi.

 

Zbiórka odbędzie się w środę (13 września), o godz. 9:00, w budynku Komendy Powiatowej Policji przy ul. Moniuszki w Braniewie.

 

 

KPP w Braniewie
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe