Sobota, 23.06.2018, imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Pijany mężczyzna szedł środkiem drogi. Interweniował policjant

  • 10.09.2017, 12:09
  • KPP w Braniewie
Pijany mężczyzna szedł środkiem drogi. Interweniował policjant KPP w Braniewie
Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego z Braniewa będąc po służbie zareagował wobec pieszego, który szedł środkiem drogi i stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym dla innych kierujących. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy.

Asp. Maciej Suchecki, kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego z Braniewa, będąc po służbie zareagował wobec nietrzeźwego pieszego, idącego wieczorową porą środkiem drogi.

Policjant zauważył, że nadjeżdżające z naprzeciwka pojazdy wykonują manewr wymijania na jezdni. Okazało się, że to pieszy wchodził z pobocza na pas jezdni. Funkcjonariusz zabrał mężczyznę z jezdni i oczekując z nim wezwał policyjny patrol, aby zapobiec ewentualnemu zdarzeniu drogowemu z jego powodu.

Z uwagi na zapadający zmierzch i stan nietrzeźwości mężczyzny  policjanci zadbali, aby trafił bezpiecznie do domu. Sprawca wykroczenia niewłaściwego korzystania z drogi, 70-letni mieszkaniec gm. Braniewo, odpowie przed sądem.

Przypomnijmy: każdy pieszy, poruszający się poza terenem zabudowanym ma obowiązek posiadania elementu odblaskowego oraz poruszać się poboczem. W przypadku jego braku korzysta z jezdni idąc lewą stroną drogi, i jak najbliżej jej krawędzi. Pomimo coraz większej  świadomości niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci wciąż ujawniają pieszych, którzy nie noszą odblasków, niewłaściwie korzystają z drogi, a ponadto znajdują się na drodze pod działaniem alkoholu.
Zapadający coraz szybciej zmierzch oraz jesienna aura wpływają negatywnie na szybką i prawidłową reakcję kierującego. Dlatego tak ważne jest, abyś dostosował swoje umiejętności jazdy do panujących na drodze warunków pogodowych i szczególną uwagę poświęcił nieoświetlonym uczestnikom ruchu drogowego jakimi są piesi. Widzisz pieszego stwarzającego zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, poinformuj nas. Być może ratujesz mu życie.

 

KPP w Braniewie
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe