Piątek, 20.07.2018, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Wyremontowana droga oddana zgodnie z planem

  • 1.09.2017, 17:05
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Wyremontowana droga oddana zgodnie z planem Starostwo Powiatowe w Braniewie
Remont drogi w Żelaznej Górze trwał niespełna pięć miesięcy. W tym czasie rozebrano istniejącą nawierzchnię, nową drogę poszerzono, zbudowano chodnik, zatokę dla autobusów i przejścia dla pieszych.

Władze Powiatu Braniewskiego od początku podkreślały wagę tej drogi ze względu na bezpieczeństwo. Nie tylko mieszkańców i kierowców poruszających się po niej, ale także przez bliskość granicy.

— Jest to droga często uczęszczana, także przez samochody straży granicznej, czy służby celnej, ze względu na najbliższą komunikację pomiędzy przejściami granicznymi — podkreśla starosta braniewski Leszek Dziąg. — Ponieważ łączy ona ze sobą trzy przejścia graniczne z Rosją: Gronowo, Grzechotki i Bezledy. Stąd też już są plany przeprowadzenia remontu kolejnego odcinka tej drogi: z Grzędowa do Krzekot.

— To kolejny remont drogi zrealizowany w powiecie braniewskim — przypomina starosta Leszek Dziąg. — Poprawa stanu dróg powiatowych jest dla nas priorytetem. Niezbędne jest do tego pozyskanie pieniędzy spoza budżetu powiatu. Stąd czynimy starania, aby zdobyć dofinansowanie z różnych źródeł, także tych w ramach programu współpracy transgranicznej Polska-Rosja.

 

Remont dzięki dofinansowaniu
Całkowity koszt przebudowy niemal półkilometrowego odcinka drogi wyniósł niemal 1,3 mln złotych. Co ważne – w tym połowa to dofinansowanie z budżetu państwa (pozyskane w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019), zaś 145 tys. złotych pochodziło z budżetu Gminy Braniewo. Resztę pieniędzy wyłożył Powiat Braniewski.

 


 

 

 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe