Sobota, 23.06.2018, imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Nielegalnie pracowali na budowie pod Braniewem

  • 29.08.2017, 16:40 (aktualizacja 29.08.2017 16:43)
  • por. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG
Nielegalnie pracowali na budowie pod Braniewem WMOSG
Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w firmie budowlanej na terenie gminy Braniewo przeprowadzili kontrolę legalności zatrudnienia cudzoziemców. W 5 przypadkach stwierdzono naruszenia przepisów w zakresie powierzania i wykonywania pracy przez obcokrajowców.

28 sierpnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie zakończyli  czynności kontrolne i ustalili, że przedsiębiorca powierzył nielegalnie pracę 5 obywatelom Ukrainy.

Cudzoziemcy w wieku od 26 do 38 lat przyjechali do Polski w celach zarobkowych, nie zważając na konsekwencje prawne podjęli pracę bez stosownych dokumentów.
Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że jeden z mężczyzn posiadał oświadczenie o zamiarze powierzenia wykonywania pracy w gospodarstwie rolnym na terenie województwa mazowieckiego.

Naruszenie przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy przez pracodawcę skutkować będzie skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie karą grzywny nie niższą niż 3 tys. złotych.

Natomiast cudzoziemcy, którzy mieli świadomość wykonywania pracy „na czarno”, zostali pouczeni i zobowiązani do powrotu na Ukrainę.

 

por. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe