Sobota, 23.06.2018, imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Z rodzinami na pikniku

  • 8.06.2017, 17:30 (aktualizacja 08.06.2017 16:13)
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Z rodzinami na pikniku Starostwo Powiatowe w Braniewie
To już tradycja, że rodzice, dzieci, dziadkowie, opiekunowie spotykają się na pikniku z okazji Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Także w tym roku było to bardzo udane spotkanie.

Hasłem przewodnim tegorocznego pikniku było „Miłość w rodzinie nigdy nie zginie”. Na wspólną zabawę do parku Miejskiego Ośrodka Sportu przybyły rodziny zastępcze, osoby niepełnosprawne oraz mieszkańcy miasta i gminy Braniewo. Przyjechał również Stefan Kołucki, dyrektor Departamentu Polityki Senioralnej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Podczas imprezy wręczono nagrody za udział w konkursie plastycznym pt. „Zdrowo i wesoło spędzam czas z rodziną”. Wszystkie prace zostały nagrodzone, a nagrody wręczali wicestarosta braniewski Artur Mieczaniec i Władysław Hruszka, członek Zarządu Powiatu Braniewskiego.

— Na piknik przybyło wiele dzieci, z rodzicami, babciami, dziadkami, opiekunami — mówi Artur Mieczaniec. — To bardzo ważne, bo rodzina jest najważniejsza i to w rodzinie dzieją się najistotniejsze rzeczy.
— Takie spotkania integracyjne są bardzo ważne dla całej społeczności — mówi Władysław Hruszka. — Dlatego podziękowania należą się wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób włączyły się w organizację pikniku.

Na uczestników zabawy czekało szereg atrakcji: gra terenowa, pokaz tresury psa, gry i zabawy sportowe, przejażdżki konne, policyjne pojazdy i wozy strażackie, motocykliści z klubu Juraja i wiele stoisk. W tym m.in. stoisko 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie, w którym dzieci mogły poznać pracę żołnierza oraz aktywnie włączyć się w proponowane gry i zabawy przygotowane przez instruktorów Klubu Wojskowego.

Ponadto uczestnicy pikniku mogli wykazać się kreatywnością oraz swoimi zdolnościami plastycznymi poprzez tworzenie pięknych bukietów i broszek dzięki warsztatom zorganizowanym przez Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej w Żelaznej Górze.

Sporo emocji wywołały także konkursy organizowane przez partnerów pikniku.

Najmłodsze dzieci, których na pikniku nie brakowało, ustawiały się w kolejce do malowania twarzy.

O to, by uczestnicy zabaw, konkursów i pokazów nie byli głodni zadbali sponsorzy oferując bigos, kiełbaski z rożna, ciasta, bułki słodkie i napoje.

Podczas pikniku klaun wręczał dzieciom słodycze i balony.

Na wszelką pomoc można było liczyć ze strony harcerzy, którzy pomagali w prowadzeniu imprezy. Młodzieży z Rodzinnego Domu Dziecka Caritas w Braniewie obsługiwała grilla, pomogła także w porządkowaniu terenu po zakończeniu pikniku.

 

Organizatorzy i partnerzy
Głównym organizatorem pikniku było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Braniewie. Partnerzy: Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Braniewie, Powiatowy Dom Dziecka we Fromborku, Środowiskowy Dom Samopomocy we Fromborku Caritas Archidiecezji Warmińskiej, Warsztaty Terapii Zajęciowej we Fromborku Caritas Archidiecezji Warmińskiej, Miejski Ośrodek Pomocy Społeczne w Braniewie, Braniewskie Stowarzyszenie Abstynenckie, Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej w Żelaznej Górze.

 

 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe