Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Hufiec ZHP Braniewo 1,5 proc.

Psy zamknięte w samochodzie. Interweniowali policjanci

Patrol z braniewskiej policji zobaczył na jednym z parkingów w Braniewie dwa małe yorki zamknięte w rozgrzanym samochodzie. Policjanci nie zastanawiali się ani chwili.
Psy zamknięte w samochodzie. Interweniowali policjanci

Autor: pixabay.com

Funkcjonariusze złapali za klamkę samochodu. Okazało się, że drzwi były otwarte. Policjanci wypuścili psy, dali im napić się wody.

— Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy psom nic się nie stało — mówi Monika Hyńko, inspektor z braniewskiego OTOZ Animals. — Po ustaleniu danych właścicielki i miejsca jej pobytu, psiaki zostały jej zwrócone.

Teraz prokurator zadecyduje o karze za narażenie zwierząt na utratę życia. Pozostawienie psa w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt grozi do 2 lat więzienia.

 

Animalsi przypominają
Każdego lata w zamkniętych rozgrzanych samochodach ginie wiele zwierząt. Opiekunowie zostawiają je, chcąc „tylko na chwilę” wyskoczyć na zakupy. Ta „chwila” spędzona w sklepie może kosztować zwierzę życie.
Pamiętajmy:
• Temperatura w nagrzanym na słońcu aucie to 60-80 stopni Celsjusza!
• Zostawienie psa w zaparkowanym w pełnym słońcu pojeździe grozi odwodnieniem, przegrzaniem, udarem słonecznym, a w najgorszym wypadku uduszeniem psa.
• Zostawienie otwartej szyby na nic się zdaje, a może zaszkodzić! W rozgrzanym, stojącym pojeździe nie ma cyrkulacji powietrza, więc zwierzak nie ma czym oddychać.
• Jeśli zauważysz psa zamkniętego w samochodzie podczas upału możesz zbić szybę, aby ratować jego życie, zadzwoń również na Policję.

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
katerina 25.05.2017 11:48
Ludzio można tłumaczyć setki razy i tak zawsze znajdzie sie debil, ktory tego nie zrozumie....

Reklama
Reklama
Reklama