Piątek, 20.04.2018, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Spotkanie z mieszkańcami. O handlu i bezpieczeństwie

  • 22.05.2017, 12:00 (aktualizacja 22.05.2017 12:03)
  • Inf. prasowa UM w Braniewie
Spotkanie z mieszkańcami. O handlu i bezpieczeństwie UM w Braniewie
Za nami kolejne spotkanie burmistrz Braniewa Moniki Trzcińskiej z mieszkańcami. Tym razem odbyło się ono na miejskim targowisku.

W spotkaniu — oprócz Burmistrz Miasta Braniewa Moniki Trzcińskiej i Kierownika Wydziału Inwestycji i Promocji Jerzego Butkiewicza — uczestniczyli dyrektor Administracji Budynków Komunalnych Andrzej Piróg wraz z zastępcą Małgorzatą Gajownik.

Zgromadzeni na spotkaniu mieszkańcy i handlujący rozmawiali na tematy dotyczące bezpieczeństwa w obszarze targowiska, kierowców parkujących samochody niezgodnie z przepisami ruchu, opłat targowych i za szalet miejski.

Uczestnicy spotkania  narzekali na wysokie opłaty targowe, brak klientów, ławek i pojemników na odpady. Handlujący pytali, jak będzie wyglądała reorganizacja ruchu w okolicy targowiska i Placu Piłsudskiego, gdy zostanie otwarty nowy most i jakie są plany związane z rozwojem targowiska.

Podczas spotkania pojawił się pomysł utworzenia stowarzyszenia zrzeszającego handlarzy i kupców, który spotkał się z pozytywnym odzewem uczestników.

Burmistrz Miasta Braniewa wraz z pracownikami odpowiadali na zadawane pytania, a także udzielali niezbędnych informacji dotyczących zgłaszanych spraw przez mieszkańców z zapewnieniem, że nie zostaną zbagatelizowane. Burmistrz zadeklarowała wsparcie w procesie tworzenia stowarzyszenia, zachęciła handlujących do zgłaszania swoich uwag  na bieżąco gospodarzowi targowiska. Jednocześnie zapewniając, że wszystkie sprawy dotyczące reorganizacji ruchu w obrębie targowiska będą konsultowane z Komendą Powiatową Policji. 

Na zakończenie uczestnicy podziękowali za spotkanie, zachęcając wszystkich mieszkańców i przyjezdnych do codziennych zakupów na targowisku miejskim. 
 
Już dziś Burmistrz Miasta Braniewa Monika Trzcińska zaprasza na kolejne spotkanie, które odbędzie się 20 czerwca 2017 r. o  godz. 17.00 – ul. Moniuszki plac zabaw przy Szkole Podstawowej Nr 5.

 

Inf. prasowa UM w Braniewie
Podziel się:
  • TAGI:

 

Pozostałe