Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Rolex za sto tysięcy złotych, czyli Rosjanie na zakupach

  • 16.05.2017, 19:49
  • red.
Rolex za sto tysięcy złotych, czyli Rosjanie na zakupach IAS w Olsztynie
To rekord — mówią celnicy. Tylko w ciągu dwóch dni, od 8 do 10 maja, na przejściu granicznym w Grzechotkach Rosjanie zgłosili funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej faktury za zakupy w Polsce i Unii Europejskiej za ponad 2 mln złotych.

Początek maja to dwa długie weekendy u Rosjan.

— Nasze dane pokazują, że w tym okresie mieszkańcy obwodu kaliningradzkiego gremialnie ruszyli po towary do Polski i innych krajów Unii Europejskiej — mówi podinsp. Ryszard Chudy, z Działu Granicznego Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie. — Widać to najwyraźniej choćby w samych Grzechotkach. Od 1 stycznia do 10 maja 2016 r. przedstawili funkcjonariuszom celno-skarbowym z tego przejścia około 30 tys. rachunków na kwotę ponad 31 mln zł. W tym samym okresie tego roku faktur było już ponad 37 tys. na kwotę prawie 49 mln złotych.

Jest to wzrost o około 18 mln złotych. Podobna tendencja utrzymuje się na wszystkich przejściach granicznych z Federacją Rosyjską. W tym samym okresie (od 1 stycznia do 10 maja 2016) obywatele Rosji zgłosili  faktury o łącznej wartości ponad 61 mln złotych,  a w roku 2017 już ponad 94 mln złotych.

— W tym roku szczególnie popularna jest elektronika — mówi Chudy. — Począwszy od smartfonów różnych marek po routery, laptopy, konsole do gier, smartwatch'e, wirtualne okulary, telewizory. Oczywiście nadal kupowane są w dużych ilościach także takie towary jak żywność, ubrania, obuwie, czy produkty dla dzieci.

Zdarzają się też towary luksusowe. W Grzechotkach zgłoszono np. rachunek na zegarek Rolex zakupiony za ponad 25 tys. euro.

 

red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe