Środa, 19.12.2018, imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Za wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie

  • 6.07.2018, 18:00
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Za wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie © Starostwo Powiatowe w Braniewie Najlepsi uczniowie powiatu braniewskiego – stypendyści i nagrodzeni w ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów z terenu powiatu braniewskiego”
Starosta braniewski Leszek Dziąg i przewodniczący Rady Powiatu Braniewskiego Leszek Kłębucki wręczyli uczniom szkół średnich stypendia i nagrody.

Wysokość stypendium i nagrody to 1,3 tys. złotych. W tym roku stypendia (za pierwszy semestr roku szkolnego 2017/2018) trafiły do 12 osób, zaś nagrody (dla tegorocznych absolwentów klas maturalnych) wręczono 3 osobom.

— Rada Powiatu Braniewskiego już od 2006 roku wspiera edukację uczniów zdolnych, osiągających wybitne wyniki w nauce i sporcie — mówi starosta Leszek Dziąg. — Dzięki nim uczniowie mogą poszerzać swoją wiedzę, rozwijać umiejętności i zainteresowania. Uczniowie są nagradzani także za udział i wysokie wyniki w olimpiadach – na szczeblu wojewódzkim, krajowym czy międzynarodowym.

Wręczenie stypendiów i nagród odbyło się na ostatniej sesji RP. Po uroczystości nagrodzeni i ich rodzice spotkali się ze starostą Leszkiem Dziągiem, przewodniczącym RP Leszkiem Kłębuckim, wicestarostą Arturem Mieczańcem, etatowym członkiem Zarządu Powiatu Mirosławem Kudlińskim i naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Jolantą Skuratko.

 

Stypendyści:

Weronika Andryskowska (II Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Elblągu),
Alicja Błaszk (Technikum w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie),
Mateusz Brewczak (LO im. 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej im. Króla Stefana Batorego w Zespole Szkół Budowlanych w Braniewie),
Aniela Garbowska (LO im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie),
Jakub Jędrzejczak (III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni),
Karolina Kuchta (Technikum w ZSZ im. J. Liszewskiego w Braniewie),
Patryk Lisowski (ZSZ w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Braniewie),
Gabriela Powajbo (Technikum w ZSZ im. J. Liszewskiego w Braniewie),
Aleksandra Ros (LO im. F. Nowowiejskiego w Braniewie),
Aleksandra Smogór (LO im. F. Nowowiejskiego w Braniewie),
Patrycja Steć (LO w Zespole Szkół w Pasłęku),
Błażej Stelmarski (LO im. F. Nowowiejskiego w Braniewie).


Nagrodzeni:

Weronika Błaszk (Technikum w ZSZ im. J. Liszewskiego w Braniewie),
Anna Chomko (LO im. 9BBKPanc. w ZSB w Braniewie),
Dominika Ryś (LO im. F. Nowowiejskiego w Braniewie).

 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (40)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
  • TAGI:


Pozostałe