Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 29 kwietnia 2024 20:33

Zatoka powróciła na zwycięską ścieżkę

Zatoka Braniewo – po porażce w zeszłej kolejce w Morągu – wróciła na zwycięską ścieżkę, pokonując Czarnych Rudzienice.

Autor: mkszatokabraniewo.pl

Podopieczni Daniela Koguta pokonali 4:1 Czarnych Rudzienice. Mimo zwycięstwa Zatoka cały czas zajmuje czwartą pozycję w ligowej tabeli klasy okręgowej.

Wynik spotkania bardzo szybko otworzył Łukasz Wolak, który w szóstej minucie spotkania wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W pierwszej połowie kibice nie zobaczyli więcej goli przy ulicy Botanicznej.

Po zmianie stron Zatoka nadal miała sporą przewagę w meczu, czego efektem były dwa trafienia Oskara Rynkowskiego. Dla zawodnika Zatoki było to dwunaste i trzynaste trafienie w tym sezonie. Gdy wydawało się, że Zatoka wygra to spotkanie 3:0, to w ostatniej minucie gola strzelił Radosław Grzyb, a wynik meczu ustalił Marcin Karczewski z Czarnych.

Zatoka Braniewo cały czas zajmuje czwarte miejsce w tabeli klasy okręgowej. Strata do drugiego miejsca w tabeli, które daje prawo gry w barażach o forBET IV ligę, wynosi sześć punktów. Na fotel lidera powróciła Polonia Pasłęk, która wyprzedziła po ostatniej kolejce Sokół Ostróda.

Przed Zatoką Braniewo teraz trzy ciężkie wyjazdy. Zagrają kolejno z MKS-em Działdowo, Sokołem Ostróda oraz Startem Nidzica.

Wałsza Pieniężno, która broni się przed spadkiem do A-klasy, niestety doznała 13. porażki w tym sezonie. Podopieczni Kamila Graczyka przegrali przed własną publicznością 1:3 ze Startem Nidzica. Wałsza aktualnie zajmuje 12. miejsce z dorobkiem 20. punktów.

Drugie w tym sezonie zwycięstwo odniosła Granica Zagaje, która na wyjeździe pokonała Mewę Smykowo. Podopieczni Jerzego Bukackiego w tym sezonie zgarnęli 7. punktów i zajmują przedostatnie (10) miejsce w tabeli B-klasy grupy II.

WYNIK
Zatoka Braniewo - Czarni Rudzienice 4:1
1:0 - Wolak (6), 2:0, 3:0 - Rynkowski (59, 69), 4:0 - Grzyb (90), 4:1 - Karczewski (90)

SKŁAD
Zatoka: Sznaza - Chomko (77 J. Jakimczuk), Grzyb, R. Jakimczuk, Kimso, Korkliniewski, Lichołat (60 Wieliczko), Rynkowski (87 Rutkowski), Śniegocki (80 Kołodziejski), Tyrawski (87 Małek), Ł. Wolak